poGRAJmy w GCKiS — relacja ze spotkania

W dniu dzisiejszym w Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy odbyła się pierwsza edycja rodzinnego spotkania z grami komputerowymi. Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi rodzica na to w jakie tytuły gra jego dziecko i zaproponowanie stosownych zamienników w postaci klasycznych, ale wciąż wartych uwagi tytułów. Poza tym dzięki mojej kooperacji z takimi markami jak GOG oraz Artifex Mundi, udało się uzyskać gry na spotkanie oraz całe zaplecze nagród dla najmłodszych uczestników wydarzenia.

Spotkanie odbyło się w sali Feliksa Mułki, w której dla głodnych rozrywki uczestników czekały 4 laptopy wypełnione klasycznymi oraz tych mniej znanymi tytułami – staraliśmy się trafić w gusta dzisiejszej młodzieży oferując gry przygodowe, logiczne, platformowe oraz zręcznościowe. Dla głodnych prawdziwych emocji i krzty współzawodnictwa, w sali obok czekała konsola Xbox360 z kinect’em 😉

Przygotowania do zabawy

Z racji tego, że działaliśmy w kooperacji z Gminnym Ośrodkiem Kultury, musieliśmy zadbać o odpowiednie zaplecze organizacyjne. Okazało się, że koordynatorzy spotkania dysponują laptopami, które bez problemów udźwigną mało wymagające gry. Dodatkowo zadbają o odpowiednie nagłośnienie w postaci słuchawek nausznych, więc w gruncie rzeczy pozostanie nam tylko organizacja gier dla najmłodszych oraz nagród dla zwycięzców konkursów. Z tym na szczęście poszło dość szybko…

W związku z udaną współpracą na tle recenzenckim, ze studiem Artifex Mundi, udało się uzyskać na spotkanie masę gadżetów reklamowych oraz kluczy do ich najsłynniejszych produkcji. Podobnie było zresztą z platformą GOG, dzięki której uzyskaliśmy ponad 60% dostępnych na spotkaniu gier. A mam na myśli takie klasyki jak pierwszą część Metal Slug, Chuchel, Tyrian 2000, Star Wars Episode 1: Racer, Dragons Lair Trilogy, Donut County, Oddworld: Abe’s Oddysee czy Hidden Folks. Nie mogło w tym zabraknąć Steamowej wersji Endless Fables 2: Frozen Path, Nightmares from the Deep: The Cursed Heart oraz klasyka gatunku – Plants vs Zombies z Origin.

Testy telebimu ^^

By zmotywować do zabawy najmłodszych oraz tych nieco starszych uczestników spotkania, udało się zorganizować telebim, na którym wyświetlaliśmy obraz z konsoli. Dzięki uprzejmości kolegi – Markosa, otrzymaliśmy ją na czas wydarzenia z pełnym pakietem gier wspierających kinecta. W ten oto sposób dzieciaki mogły rywalizować w grach sportowych oraz wykazać się w trudnych konkurencjach tanecznych Dance Central.

Dużo myślenia, więcej ruchu!

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 15 i trwało 3 godziny. W tym czasie przez miejsce wydarzenia przewinęło się wiele osób, które próbowało swoich sił w tytułach strategicznych, zręcznościowych oraz takich, które wymagały taktycznego podejścia do rozgrywki. Ci, którym nie wystarczył świecący monitor laptopa, stanęli przed przygotowanym telebimem, wyciskając siódme poty przy kręceniu coraz to wyższych wyników w rankingu sportowym.

Znalazły się tytuły idealne dla młodszych…

Na koniec przygotowaliśmy dla uczestników drobne upominki, złożone m.in z gadżetów podarowanych przez studio Artifex Mundi. Bardzo spodobała nam się forma spotkania a najmłodszym wgrane tytuły, choć wcale nie było łatwo, gdyż każdy z nich na co dzień ma styczność z takimi grami jak Fortnite czy CS:GO. Poniżej drobna galeria ze spotkania:

…. jak i starszych uczestników wydarzenia.
Przodowały rozgrywki sportowe…
… także te Online
Gadżety od sponsorów (chromebook i chusteczki już nie).
Po imprezie przyszedł czas na upragniony relaks, prawda Benji ?

Pragnę z tego miejsca gorąco podziękować za pomoc platformie GOG, studiu Artifex Mundi oraz kadrze Gminnego Centrum Kultury i Sportu za pomoc w organizacji wydarzenia. Byle do kolejnej edycji!

Jedna odpowiedź do “poGRAJmy w GCKiS — relacja ze spotkania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *