Genesis Seaborg 400 – kierownica wyścigowa dla wszechstronnego gracza

Nigdy nie byłem entuzjastą grania na innej konfiguracji aniżeli myszką i klawiaturą. W młodości zjadłem zęby grając na padach ale od momentu zakupu komputera do domu, stałem się dumnym graczem PC, odrzucając zdecydowaną większość akcesoriów dodatkowych. Nigdy nie czułem się dobrze, sterując za pomocą padów, joysticków, o kontrolerach wirtualnej rzeczywistości, nie zapominając. To samo tyczy się kierownic wyścigowych, które zawsze zastępuję wygodną klawiaturą.

Czytaj dalej Genesis Seaborg 400 – kierownica wyścigowa dla wszechstronnego gracza

PanParagon (MrReceipt) – wygodny program do zarządzania paragonami, zakupami i gwarancją

Zapewne każdy z czytelników miał taką sytuację, że albo zapodział gdzieś paragon zakupowy, lub ten po pewnym czasie tak mocno zblakł, że ciężko wyczytać z niego jakiekolwiek informacje. W dzisiejszych czasach prawo konsumenckie jest na tyle rozwinięte, że sklepy powinny (choć nie muszą) trzymać w archiwum kopie naszych paragonów / faktur, na które możemy się powołać we właściwym dla nas czasie. Osobiście spotkałem się jednak z problemami w tej materii, co skłoniło mnie jednak do zachowywania paragonów i ich skrupulatnemu – raz do roku – porządkowaniu. 

Czytaj dalej PanParagon (MrReceipt) – wygodny program do zarządzania paragonami, zakupami i gwarancją

Genesis Radium 300 XLR – mikrofon kardioidalny dla początkujących mówców [do 200zł]

Kilkukrotnie na łamach bloga miałem możliwość przetestowania i zrecenzowania kilkunastu mikrofonów. Dominowały wśród nich zestawy słuchawkowe tzw. headset’y, czyli połączenie słuchawki z mikrofonem. Nie ma co się dziwić, że właśnie te drugie modele cieszą się większym zainteresowaniem graczy, szczególnie podczas streamingu, oferując świetny stosunek ceny do jakości oraz pewną wygodę – 2 urządzenia w jednym.

Czytaj dalej Genesis Radium 300 XLR – mikrofon kardioidalny dla początkujących mówców [do 200zł]

Logitech G Pro X Superlight – ultralekka mysz bezprzewodowa dla wymagających precyzji i jakości

Jak wspominałem już wielokrotnie na blogu, należę do szerokiego grona czynnych graczy komputerowych. Staram się od czasu do czasu podzielić się z Wami opinią na temat gry, którą przeszedłem lub uznałem za wartą uwagi. Podczas takich testów, wielokrotnie sięgam po nadsyłane do recenzji urządzenia dla graczy, sprawdzając je w praktyce podczas testów długofalowych. Jednymi z tych urządzeń są nisko-profilowe klawiatury bezprzewodowe oraz myszki. Tych ostatnich na kanale miałem najwięcej, choć od jakiegoś czasu więcej uwagi poświęcam modelom bezprzewodowym, z uwagi na ich zastosowanie, długi czas działania na jednym ładowaniu oraz specyfikację.

Czytaj dalej Logitech G Pro X Superlight – ultralekka mysz bezprzewodowa dla wymagających precyzji i jakości

Cyberpunk 2077 to naprawdę dobra, choć nie do końca dopracowana gra. Opinia po 60 godzinach

Mimo iż początkowo miałem sobie darować pisanie jakiejkolwiek recenzji lub pierwszych wrażeń związanych z grą, tym bardziej że w mediach aż huczy od wszelakiej ilości błędów oraz niedopatrzeń związanych z procesem produkcyjnym, postanowiłem jednak coś od siebie dorzucić. Prace nad grą śledziłem z wielkim zainteresowaniem, a każda możliwa wzmianka napawała mnie optymizmem i nadzieją, że CD Project Red ponownie stworzy arcydzieło pokroju trzeciego Wiedźmina. Po niezwykłej prezentacji zarysu fabularnego gry i przedstawienia głównego bohatera oraz jego “wirtualnego koleżki” na targach E3 w 2019 roku byłem wręcz pewien, że polskie studio zaserwuje nam produkt, jakiego jeszcze na rynku elektronicznej rozrywki nie było. I choć do samego końca wierzyłem w murowany sukces gry, tak przedwczesne recenzje całkowicie zepsuły mi odbiór.

Czytaj dalej Cyberpunk 2077 to naprawdę dobra, choć nie do końca dopracowana gra. Opinia po 60 godzinach