Heroes of Might and Magic — tęsknota za klasycznym 2D

Kiedy byłem jeszcze małym szczylem, ledwo odróżniającym poszczególne gatunki gier komputerowych, nie wiedziałem jeszcze, że ta branża elektronicznej rozrywki tak mocno wpłynie na mój przyszły status życiowy. Jako młodziak dość szybko wkręciłem się w granie na komputerze, będąc zalewanym przez kioskowe płyty z grami oraz promocyjne wyprzedaże. Mając prawie 10 lat, zauważyłem w pobliskim sklepie kolorową gazetkę Secret Service (nie pamiętam niestety numeru), w której przeczytałem m.in. artykuł o niedawno wydanej grze studia New World Computing.

Czytaj dalej Heroes of Might and Magic — tęsknota za klasycznym 2D

Sony RX100 m6 — najlepszy aparat kompaktowy!

Dawno nic nie napisałem na blogu, ale mam ku temu dobry powód. Przez ostatnie 2 tygodnie codziennie katowałem aparat cyfrowy Sony RX100 6 generacji, otrzymany do testów przez polskie przedstawicielstwo firmy. Nie ukrywam, że mocno czaiłem się na ten model tuż po premierze RX10 m4, kiedy to marka Sony postanowiła znanej serii RX100 podarować większy zoom optyczny. Jako że nie zrezygnowałem dotąd z pasji fotografii przyrodniczej oraz wciąż mam parcie na duże przybliżenia, wręcz musiałem sprawdzić owo urządzenie. Smaczku również dodawał fakt, iż porzucając moją obecną lustrzankę i wdając się w trudną walkę w poszukiwaniu dobrego i kompaktowego sprzętu, celowałem właśnie w tak małe, kompletne urządzenia.

Czytaj dalej Sony RX100 m6 — najlepszy aparat kompaktowy!

Fade to Silence — niespełnione marzenie o przetrwaniu

Tuż po upadku firmy Spellbound Entertainment, pozostała grupka pracowników postanowiła dalej tworzyć gry i tak właśnie wpadł im pomysł na remaster dobrze znanej weteranom gatunku gry. Po ciepło przyjętym Giana Sisters: Twisted Dreams ufundowanej m.in. na Kickstarterze, studio Black Forest Games zaczęło rozwijać skrzydła, tworząc coraz to nowe gry. Spod ich skrzydeł powstały takie perełki jak kompletna edycja czwartego Gothica czy mająca swoją premierę raptem 3 lata temu, przyjemna platformówka Rouge Stormers. Pod koniec 2017 roku studio Black Forest Games zostało przejęte przez THQ Nordic, a w głowach twórców urodził się nowy pomysł.

Czytaj dalej Fade to Silence — niespełnione marzenie o przetrwaniu

CyberLink PowerDVD 19 Ultra — odtwarzacz na miarę 2019 roku

Raptem 2 lata temu miałem okazję testować u siebie na komputerze, przydatny programik do odtwarzania filmów z komputera. Mimo że na co dzień pracowałem na sprawdzonym VLC, polecono mi właśnie CyberLink PowerDVD jako potężniejszy program z dodatkowymi bajerami. Jako że w kwestii składania filmów korzystam właśnie z programu tego producenta, postanowiłem sprawdzić, czy owo oprogramowanie sprosta moim dość wygórowanym, wymaganiom. CyberLink Power Director 19 Ultra względem poprzednio testowanej wersji, wprowadza kilka nowości opartych o odtwarzanie materiałów w wyższych rozdzielczościach, odtwarzania materiałów w 3D dzięki goglom do VR oraz daje możliwość sprawnego oglądania materiałów w 8K … choć do tego wciąż trzeba mieć dobry telewizor.

Czytaj dalej CyberLink PowerDVD 19 Ultra — odtwarzacz na miarę 2019 roku